Zabiegi trychologiczne

Zabiegi trychologiczne dobierane są indywidualnie do każdego klienta na podstawie badania trychoskopowego m.in. na:

  • wypadanie włosów,
  • łysienie,
  • łojotok skóry głowy,
  • łupież skóry głowy,
  • łuszczyca skóry głowy,
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy,
  • sucha skóra głowy,
  • świąd skóry głowy,
  • atopowe zapalenie skóry głowy,
  • zapalenie mieszków włosowych.

Zadbaj o swoje włosy!

Wizyta u specjalisty, jakim jest trycholog, może być pierwszym krokiem do kompleksowej dbałości o kondycję włosów i skóry głowy. Wiele dolegliwości jest trudnych do zdiagnozowania, a tym bardziej leczenia w domowym zaciszu. Kosmetyki dostępne w drogeriach nie koncentrują się na leczeniu przyczyny, a jedynie na minimalizowaniu negatywnych skutków zaburzeń, dlatego tak ważne jest, by w odpowiednim czasie udać się do specjalisty. Kondycja włosów może świadczyć o stanie zdrowia całego organizmu. Nie warto zatem lekceważyć pierwszych objawów i jak najszybciej umówić się na wizytę u trychologa.

Badanie skóry głowy

Trychologia zajmuje się problemami skóry głowy oraz włosów. Specjalista podejmuje się diagnostyki zaburzeń oraz leczenia m.in. takich problemów jak: wypadanie włosów, łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Każde podrażnienie lub stan zapalny skóry, który nie ustępuje przez dłuższy czas, jest wskazaniem do wizyty u trychologa. Do najczęściej wykonywanych badań należy Trichoskopia. oraz badanie składu włosa. Przed wykonaniem któregokolwiek z nich, dobry specjalista przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad dotyczący jego stanu zdrowia. Najczęściej pytania związane są z przebytymi lub leczonymi obecnie chorobami, a także trybem życia czy sposobem pielęgnacji włosów. Morfologia czy dieta to kwestie, o które również mogą zostać zapytani klienci. Dzięki wywiadowi przeprowadzonemu w prawidłowy sposób, trycholog jest w stanie ocenić, jakie czynniki wpływają na obecny stan skóry oraz włosów. Warto więc zabrać na wizytę aktualne wyniki badań, a także dokumentację medyczną. Mogą okazać się cennymi wskazówkami, które wpłyną na sposób leczenia.

Istotne jest, by trycholog współpracował z dermatologiem, ginekologiem oraz endokrynologiem. Dzięki temu może skierować klienta do specjalisty, u którego wykona wszelkie niezbędne badania. Bardzo często tak powszechna dolegliwość jak wypadanie włosów, jest skutkiem zaburzeń hormonalnych, dlatego bez oceny specjalisty nie powinno się podejmować leczenia, gdyż może okazać się bezskuteczne.

Jak wygląda badanie trychologiczne?

Trichoskopia jest nieinwazyjnym badaniem trychologicznym, polegającym na ocenie stanu skóry głowy oraz włosów. Przy pomocy mikrokamery, która pozwala na 60-200-krotne powiększenie obrazu, specjalista przygląda się zmianom. Dodatkowo wykonywane są zdjęcia, które stanowią pomocne narzędzia podczas diagnozy. Wskazaniem do zabiegu są wszelkie zmiany i nieprawidłowości w wyglądzie skóry głowy. Jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych w gabinecie trychologicznym jest oczyszczanie skóry głowy przy użyciu odpowiednich preparatów. W celu prawidłowej oceny skóry głowy nie należy myć głowy minimum 24 godziny przed wizytą u trychologa. Nie należy również stosować kosmetyków do stylizacji włosów. Jeżeli włosy poddawane są zabiegom chemicznym np. farbowanie lub trwała ondulacja to należy odczekać miniumu 14 dni.

Zabiegi trychologiczne

W gabinetach specjalizujących się w usługach trychologicznych wykonuje się wiele zabiegów, które mają za zadanie poprawić kondycję skóry głowy, a także włosów. Poszczególne sposoby leczenia różnią się między sobą, dlatego każdy specjalista dobiera działania dostosowane do potrzeb klienta. Zabieg trychologiczny może polegać na oczyszczaniu skóry głowy czy łagodzeniu miejsc, w których występują podrażnienia, ale w gabinecie trychologicznym można również poddać się profesjonalnym zabiegom odżywiania włosów. Poszukując specjalisty w mieście, jakim jest Toruń, zapraszamy do naszego gabinetu. Trycholog przeprowadzi profesjonalną diagnostykę i zaproponuje właściwe rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami: