Zabiegi na włosy

„Botox” na włosy i skórę głowy Palco Filler to ponadczasowy skoncentrowany zabieg regeneracyjny z natychmiastowym efektem „wypełnienia” dla wszystkich rodzajów włosów.

Dzięki unikalnej kombinacji witaminy E, prowitaminy B5, kolagenu morskiego i ekstraktu z kawioru, rewitalizuje uszkodzone i osłabione włosy, przywraca ich naturalne piękno i dodaje im blasku.

Trycholog, czyli tzw. lekarz do włosów, zajmuje się wieloma dolegliwościami włosów oraz skóry głowy. Najczęściej klientów do gabinetu sprowadza problem nadmiernego wypadania włosów, jednak coraz więcej osób decyduje się na wizytę przez łojotokowe zapalenie skóry głowy, które jest jednym z najtrudniejszych do wyleczenia schorzeń trychologicznych.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy

To przewlekłe i nawracające zapalenie skóry. Może przyjmować różne postaci – od łagodnej, aż po bardzo ostrą. Najczęściej problem dotyka skóry głowy, ale również brwi, uszu czy okolic za nimi. Rzadziej problem dotyka obszaru pach, pachwin czy klatki piersiowej. Choroba może pojawić się w wielu miejscach, gdyż objawy łojotokowego zapalenia skóry pojawiają się z różną częstotliwością. Zapalenie skóry przejawia się przede wszystkim występowaniem tłustego łupieżu, podrażnień, a także świądem oraz łuszczeniem. Najczęściej problem dotyczy osób, u których gruczoły łojowe wytwarzają zbyt duże ilości łoju. Odkładający się łój tworzy nieestetyczne warstwy skóry, a za źródło problemu uznaje się przede wszystkim namnażanie grzybów drożdżopodobnych Malassezia spp.. Odpowiadają one za rozwój choroby i ciągłe nasilanie się uporczywych dolegliwości. Jednak przyczyn choroby może być wiele, dlatego warto udać się do gabinetu trychologicznego.

Jak rozpoznać łojotokowe zapalenie skóry?

Należy wybrać się do trychologa, jeśli zaobserwuje się następujące objawy:
– łupież tłusty, występujący na obszarach takich jak skóra głowy, brwi, włosy, broda czy wąsy,
– zaczerwienienie oraz podrażnienia na skórze,
– świąd i/lub pieczenie,
– łuski lub „skorupa” – w białym lub żółtym odcieniu, występujące przede wszystkim na skórze głowy, twarzy, uszu, pach, klatki piersiowej.

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry sposobami dostępnymi w aptekach czy drogeriach może okazać się nieskuteczne. Warto odwiedzić trychologa, który specjalizuje się w tak uporczywych dolegliwościach. Lekceważąc objawy, można doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Diagnoza i leczenie schorzenia

Przed wykonaniem badania, trycholog powinien przeprowadzić dokładny wywiad. Pytania stawiane klientowi dotyczą najczęściej objawów choroby, a także przebytych lub obecnie leczonych chorób, diety czy trybu życia. Zebrane informacje mogą okazać się cenne, gdyż pozwolą lepiej dopasować sposób leczenia do konkretnego przypadku. Leczenie łojotokowego zapalenia skóry opiera się najczęściej na stosowaniu specjalistycznych produktów takich jak szampony, peelingi czy kremy. Nawet po zakończeniu kuracji, należy regularnie obserwować reakcje skóry. Niestety, ta dolegliwość często nawraca i wymaga stałej kontroli. Dla osób pragnących znaleźć specjalistę profesjonalnie podchodzącego do problemu łojotokowego zapalenia skóry, Toruń stanowi doskonały kierunek. W mieście działa nasz gabinet trychologiczny. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Zarezerwuj już teraz!